18 آبان؛ روز ملی کیفیت

کفیت بالای لبنیات را با محصولات طراوت تجربه کنید.
هجدهم آبان‌ماه، به‌عنوان روز ملی کیفیت نام‌گذاری شده است.
كيفيت‌ زمانی‌ قابل‌ دستيابي‌ است‌ كه‌ فرآيندها و فعاليت‌های‌ سازمان‌ به‌ طور مستمر با نيازها و انتظارات‌ مشتری‌های ‌سازمان،‌ طراحي‌ شود و به‌ اجرا درآيد. كيفيت‌ به‌ معنای‌ دستيابی‌ به ‌استانداردهای ‌از پيش ‌تعيين ‌شده‌ است. با توجه‌ به‌ اين‌ تعريف‌ ابتدا استانداردهای‌ توليد محصول‌ يا ارايه ‌خدمت‌ مشخص‌ شده‌‌ و سپس ‌فعاليت‌ها در جهت‌ دستيابی‌ به‌ اين‌استانداردها انجام‌ می‌شود. استانداردها را براي‌ داده‌‌ها (شامل ‌مواد، نيروی‌ انسانی‌، تجهيزات‌، فضا، پول‌ و...) و فرآيندها در نظر می‌‌گيرند..
 
استانداردها با توجه‌ به‌ نيازها و انتظارات‌ مشتری‌ها مشخص‌ می‌‌شوند. با توجه‌ به‌ ظرفيت‌ و توانايی‌ فرآيندها و متغيرهای‌ مؤثر بر محيط ارايه‌ خدمت‌، استانداردها را به‌ طور عام ‌نمي‌ توان‌ تعميم‌ داد و براي‌ هر خدمت‌ با توجه‌ به‌ شرايط محيطی‌ و مشتری‌هاي ‌آن‌ شايد لازم‌ باشد استانداردهاي ‌مخصوص‌ به‌ خود تعيين‌ شود و فعاليت‌ها در جهت‌ دستيابی‌ به‌ آن‌ استانداردها (حداقل‌ های‌ قابل‌ قبول‌) صورت ‌پذيرد.
کیفیت در تولید لبنیات بعنوان یکی از کالاهای اساسی و روزانه عموم مردم همیشه مورد توجه بوده چراکه لبنیات فواید زیاد و متنوعی برای بدن انسان دارد. عمده‌ترین دلیلی که همیشه برای مصرف شیر و لبنیات ذکر می‌شود تامین کلسیم مورد نیاز برای بدن است اما این تنها خاصیت لبنیات نیست چرا که می‌تواند منبعی برای تامین ویتامین دی، فسفر و سایر منابع معدنی و ویتامینی هم باشد.
مصرف لبنیات باعث سلامت استخوان‌ها، جلوگیری از پوکی استخوان، حفظ سلامت دندان‌ها، مقاومت بدن در برابر آسیب‌ها و ضربه پذیری، افزایش انعطاف پذیری، افزایش هوش و ... می شود. در نتیجه توصیه می گردد که تمامی افراد، خصوصا کودکان و نوجوانان و افراد سالمند حتما استفاده از انواع لبنیات را در رژیم غذایی خود بگنجانند تا بتوانند از خواص لبنیات برای بدن خود و مزایای آن بر روی سلامتی‌شان بهره‌مند شوند. همچنین از دیرباز از سوی بزرگان، دانشمندان و علمای دین به مصرف لبنیات توصیه فراوان شده است..
امروزه با گسترش کارخانجات لبنی در سراسر دنیا، فرمول ساخت و استفاده از مواد اولیه سالم و باکیفیت، یکی از بزرگترین دغدغه‌های تولیدکنندگان بوده است..
متاسفانه در برخی از کارخانه‌های تولید لبنیات، به منظور جذب و ماندگاری مشتری در مصرف تولیداتشان، طعم  و خوشمزگی محصولات را فدای کیفیت می‌کنند و یا برای ماندگاری بیشتر آنها از درصد بالای نگهدارنده که برخلاف استانداردهای تعریف شده در سازمان بهداشت غذا و دارو است، استفاده می‌کنند تا بتوانند ریسک فروش خود را به حداقل برسانند. حتی در برخی از موارد از اسانس‌های طعم‌دهنده غیرمجاز و یا غیرطبیعی استفاده می‌شود که باعث خوشمزه‌تر کردن محصولات می‌شود. اما غافل از این نکته که خواص اصلی و تاثیرگذار لبنیات بر بدن انسان، با اتکاء از این عوامل تحت‌تاثیر قرار گرفته و سلامت مصرف‌کنندگان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
بخشی از شیر مورد نیاز در کارخانه طراوت به‌منظور تامین سلامت غذایی جامعه و ارتقای سطح توقع شهروندان ایرانی از محصولات لبنی، بصورت روزانه از طریق یک واحد گاوداری که متعلق به شرکت است تامین می‌شود. همچنین علاوه بر این بقیه شیر مورد نیاز کارخانه از گاوداری‌های معتبری که با روشهای علمی و روز دنیا اداره می‌شوند تامین می‌گردد، سایر مواد اولیه نیز با حساسیت بسیار زیاد و پس از مطالعات کامل وارد خط تولید می‌شود. از این رو در تولید محصولات لبنی طراوت از مواد اولیه سالم و طبیعی استفاده شده و هیچگونه مواد نگهدارنده‌ای در آنها بکار نمی رود. بدیهی است افزودن نگهدارنده های مجاز در حد استاندارد زیان چندانی برای مصرف کننده ندارد، اما طراوت پا را فراتر از استانداردها گذاشته و حذف کامل نگهدارنده ها را در دستور کار قرار داده است. به این ترتیب در این مجموعه هرگز سلامت جامعه فدای افزودن به ماندگاری محصول و کاهش ریسک فروش نخواهد شد.
اما بیان این نکته بدان معنا نیست که کارخانه طراوت صرف تامین محصول سالم و باکیفیت در بازار فعالیت می‌کند، بلکه با استفاده از فرمول اختصاصی خود در خط تولید و بهره‌گیری از مواد اولیه باکیفیت، همیشه در ارائه محصول جدید، با طعم و مزه‌ای خاص و به‌یادماندنی پیشگام بوده است، که سری محصولات جدید این کارخانه در سال 1399 و 1400 نیز بیانگر این موضوع می باشد.
در بیان ماموریت کارخانه طراوت  توجه خاصی به پوشش تمامی سلایق و نیازهای مختلف بازار شده است تا به‌منظور افزایش مصرف سرانه لبنیات در بین شهروندان ایرانی از طریق اطلاع رسانی درست، علمی و همه جانبه و همچنین تنوع بخشی به محصولات، مبتنی بر سلایق مصرف کنندگان بتواند پس از انجام ماموریت فوق و ارائه اطلاعات لازم در رابطه با شناخت محصولات لبنی با کیفیت، سطح توقع شهروندان از محصولات لبنی را ارتقا دهد.
ارتقای سطح سلامت جامعه و رعایت موازین احترام متقابل در برقراری رابطه با مصرف کنندگان، در ردیف مهمترین دغدغه های طراوت قرار دارد.
کفیت بالای لبنیات را با محصولات طراوت تجربه کنید.