Image

شرکت آموت پارس، تولید کننده محصولات لبنی با نام تجاری طراوت، در سال 1388 در شهرک صنعتی عباس آباد در زمینی به مساحت 15000 متر مربع تاسیس گردید. با توجه به ارزشها و اهداف پیش روی شرکت، در زمان تاسیس از تجهیزات و ماشین آلات بسیار پشرفته و روز دنیا که عمدتا از طریق شرکتهای ایتالیایی تامین شده است، استفاده گردید. آزمایشگاه و واحد کنترل کیفیت طراوت نیز در نوع خود بسیار پیشرفته بوده و همگام با پیشرفت تکنولوژی و توسعه شرکت به روز می گردد. طراوت در طول مدت فعالیت خود تنوع محصولات را گسترش داده و در حال حاضر 47 محصول در غالب 5 گروه اصلی شیر، ماست، دوغ، خامه و پنیر در این شرکت تولید می گردد.

بخشی از شیر مورد نیاز کارخانه بصورت روزانه از طریق یک واحد گاوداری که متعلق به شرکت است، تامین می گردد. همچنین علاوه بر اینکه بقیه شیر مورد نیاز کارخانه از گاوداریهای معتبری که با روش‌های علمی و روز دنیا اداره می‌شوند تامین می‌گردد، سایر مواد اولیه نیز با حساسیت بسیار زیاد و پس از مطالعات کامل وارد خط تولید می‌شود.

از این رو در تولید محصولات لبنی طراوت از مواد اولیه سالم و طبیعی استفاده شده و هیچگونه مواد نگهدارنده‌ای در آنها بکار نمی‌رود. بدیهی است افزودن نگهدارنده های مجاز در حد استاندارد زیان چندانی برای مصرف کننده ندارد، اما طراوت پا را فراتر از استانداردها گذاشته و حذف کامل نگهدارنده‌ها را در دستور کار قرار داده است. به این ترتیب در این مجموعه بر اساس ماموریت تعریف شده، هرگز سلامت جامعه فدای افزودن به ماندگاری محصول و کاهش ریسک فروش نخواهد شد.