چیز کیک یخچالی

چیز‌کیک یخچالی از خوشمزه‌ترین دسر‌ها است که طعم و مزه‌ای بسیار عالی دارد و می‌توانید به سادگی در خانه  و بدون فر آن را تهیه کنید.
مواد لازم برای تهیه چیزکیک یخچالی:
بیسکوییت: ۲۰۰ گرم
خامه صبحانه: ۲۰۰ گرم
پنیر ماسکارپونه یا خامه ای: ۲۰۰ گرم
کره:۸۰ گرم
پودر ژلاتین: ۱۰ گرم
آب: 3/1 پیمانه
پودر شکر: ۵ قاشق غذاخوری
وانیل: 8/1 قاشق چایخوری
پودر ژله با طعم دلخواه
 
طرز تهیه چیزکیک یخچالی:
برای شروع باید بیسکوییت رو کاملا پودر کنیم. میتونیم داخل غذاساز بریزیم یا اینکه داخل یه کیسه ریخته و با گوشتکوب کاملا پودرش کنیم. نوع بیسکوییت هم سلیقه‌ای است که من معمولا از بیسکوییت سبوس دار (ساقه طلایی) و یا پتی‌بور استفاده می‌شود.
در این مرحله داخل یه کاسه بیسکوییت پودر شده و کره‌ای که آب کردید را کاملا مخلوط میکنیم. سپس قالب کمربندی رو به قطر دلخواه باز کرده و داخل ظرف سرو تان بگذارید، (قطر درحدود ۱۸ سانت) سپس مخلوط کره و بیسکوییت رو داخل آن ریخته و کاملا سطح آن را صاف میکنیم و با ته یک لیوان فشار داده تا منسجم شود. قبل از آماده‌کردن مایه روی بیسکوییت، قالب را داخل یخچال گذاشته تا کره خودش را باصطلاح بگیرد و بیسکوییت منسجم‌تر شود.
حالا داخل یه کاسه خامه، پنیر، پودر قند و وانیل رو با یه همزن دستی یا برقی خوب مخلوط کرده تا یکنواخت شود. سپس ژلاتین و آب را داخل یک قابلمه روی حرارت هم زده تا ژلاتین داخل آب کاملا حل شود. اکنون ژلاتین را به مخلوط خامه و پنیر اضافه می‌کنیم. بایستی مواد را سریع و خوب هم زد تا یک مایه یکنواخت بدست آید.
حالا باید مایه رو کاملا روی سطح بیسکوییت پخش کرده و سطح آن ‌را رو کاملا صاف میکنیم. ظرف را برای مدت ۱ الی ۲ ساعت داخل یخچال گذاشته تا مایه خامه‌ای خودش رو بگیرد.
بعد از طی این مراحل، قالب را از یخچال بیرون آورده و روی آن را با حدود یک لیوان مایع ژله‌ای که طبق دستور العمل روی بسته ژله آماده‌کردیم میپوشانیم. باید دقت کنیم تا مایه ژله کمی خنک شده و سپس روی مخلوط خامه بریزیم.
حال کافی‌است برای ۲ تا ۳ ساعت قالب را داخل یخچال گذاشته تا ژله نیز خودش را بگیرد، اکنون میتوانید کیک رو از قالب جدا کرده و سروش کنید.