لبنیات

خوشمزه یا سالم، مسئله این‌است!
لبنیات به شیر و سایر فرآورده‌های فرعی گفته می‌شود که از شیر به دست آمده از حیوانات تهیه می‌شود. انواعی از فراورده‌های شیر شامل ماست، کره، پنیر، دوغ، کشک، خامه، سرشیر و ... است که هرکدام دارای خواص و طعم‌های متفاوتی هستند.
لبنیات فواید زیاد و متنوعی برای بدن انسان دارد. عمده‌ترین دلیلی که همیشه برای مصرف شیر و لبنیات ذکر می‌شود تامین کلسیم مورد نیاز برای بدن است اما این تنها خاصیت لبنیات نیست چرا که می‌تواند منبعی برای تامین ویتامین دی، فسفر و سایر منابع معدنی و ویتامینی هم باشد.
مصرف لبنیات باعث سلامت استخوان‌ها، جلوگیری از پوکی استخوان، حفظ سلامت دندان‌ها، مقاومت بدن در برابر آسیب‌ها و ضربه پذیری، افزایش انعطاف پذیری، افزایش هوش و ... است. در نتیجه توصیه می‌شود که تمامی افراد خصوصا کودکان و نوجوانان و افراد سالمند حتما استفاده از انواع لبنیات را در رژیم غذایی خود بگنجانند تا بتوانند از خواص لبنیات برای بدن انسان و مزایای آن بر روی سلامتی‌شان بهره‌مند شود. و از دیرباز توصیه به مصرف لبنیات از سوی بزرگان، دانشمندان و علمای دین شده‌است.
امروزه با گسترش کارخانجات لبنی در سراسر دنیا، فرمول ساخت و استفاده از مواد اولیه سالم و باکیفیت، یکی از بزرگترین دغدغه‌های انسان بوده است، و وجود برخی از شایعات در تولید لبنیات همیشه به این نکته دامن زده است.
متاسفانه در برخی از کارخانه‌های تولید لبنیات، به منظور جذب و ماندگاری مشتری در مصرف تولیداتشان، طعم و خوشمزگی محصولات را فدای کیفیت می‌کنند و یا برای ماندگاری بیشتر آنها از درصد بالای نگهدارنده که برخلاف استانداردهای تعریف شده در سازمان بهداشت دارو و غذا است، استفاده می‌کنند تا بتوانند ریسک فروش خود را به حداقل برسانند. حتی در برخی از موارد از اسانس‌های طعم‌دهنده غیرمجاز و یا غیرطبیعی استفاده می‌شود که باعث خوشمزه‌تر کردن محصولات می‌شود. اما غافل از این نکته که خواص اصلی و تاثیرگذار لبنیات بر بدن انسان، با اتکاء از این عوامل تحت‌تاثیر قرار گرفته و سلامت مصرف‌کنندگان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
بخشی از شیر مورد نیاز در کارخانه طراوت به‌منظور تامین سلامت غذایی جامعه و ارتقای سطح توقع شهروندان ایرانی از محصولات لبنی، بصورت روزانه از طریق یک واحد گاوداری که متعلق به شرکت است تامین می‌شود. همچنین علاوه بر این بقیه شیر مورد نیاز کارخانه از گاوداری‌های معتبری که با روشهای علمی و روز دنیا اداره می‌شوند تامین می‌گردد، سایر مواد اولیه نیز با حساسیت بسیار زیاد و پس از مطالعات کامل وارد خط تولید می‌شود. از این رو در تولید محصولات لبنی طراوت از مواد اولیه سالم و طبیعی استفاده شده و هیچگونه مواد نگهدارنده‌ای در آنها بکار نمی رود. بدیهی است افزودن نگهدارنده های مجاز در حد استاندارد زیان چندانی برای مصرف کننده ندارد، اما طراوت پا را فراتر از استانداردها گذاشته و حذف کامل نگهدارنده ها را در دستور کار قرار داده است. به این ترتیب در این مجموعه هرگز سلامت جامعه فدای افزودن به ماندگاری محصول و کاهش ریسک فروش نخواهد شد.
اما بیان این نکته بدان معنا نیست که کارخانه طراوت صرف تامین محصول سالم و باکیفیت در بازار فعالیت می‌کند، بلکه با استفاده از فرمول اختصاصی خود در خط تولید و بهره‌گیری از مواد اولیه باکیفیت، همیشه در ارائه محصول جدید، با طعم و مزه‌ای خاص و به‌یادماندنی پیشگام بوده است، که از سری محصولات جدید این کارخانه می‌توان به شیرقهوه(اولین شیر قهوه به سبک سنتی) و کاپوچینو(اولین کاپوچینو سرد در بازار ایران) اشاره کرد.
در بیان ماموریت کارخانه طراوت  توجه خاصی به پوشش تمامی سلایق و نیازهای مختلف بازار شده است تا به‌منظور افزایش مصرف سرانه لبنیات در بین شهروندان ایرانی از طریق اطلاع رسانی درست، علمی و همه جانبه و همچنین تنوع بخشی به محصولات، مبتنی بر سلایق مصرف کنندگان بتواند پس از انجام ماموریت فوق و ارائه اطلاعات لازم در رابطه با شناخت محصولات لبنی با کیفیت، سطح توقع شهروندان از محصولات لبنی را ارتقا دهد.
ارتقای سطح سلامت جامعه و رعایت موازین احترام متقابل در برقراری رابطه با مصرف کنندگان، در ردیف مهمترین دغدغه های طراوت قرار دارد.
با مصرف روزانه محصولات این شرکت، با طراوت باشید.